Jak założyć bloga?

Jednym z wielu sposobów zarabiania w Internecie jest założenie swojego bloga i publikowanie na nim atrakcyjnych materiałów. W dzisiejszych czasach, w dobie postmodernistycznych ludzi, blog – tuż po social media – jest najprostszym sposobem dotarcia do swoich odbiorców. Jednak wybicie się w tej dziedzinie nie jest już tak proste, gdyż – oprócz pomysłu – musisz posiadać wiedzę z zakresu tworzenia stron internetowych oraz pozycjonowania, bądź pieniądze na zlecenie tych zadań innym osobom (polecam siebie, hehe). Pozycjonowanie? Po co to komu? Otóż, jeśli piszesz bloga, to powinno zależeć Ci, by trafił on do jak największego grona adresatów.
W dalszej części przedstawię Ci poradnik krok po kroku, jak założyć bloga. Uwaga! Przeczytaj go bardzo dokładnie, żebyś niczego nie przeoczył. 🙂

Znajdź swoją niszę

Nisza – tematyka o jakiej będziesz pisać, której konkurencja nie jest oblegana, bądź jej nie ma.
To najważniejsza kwestia Twojego bloga. W Internecie można znaleźć (prawie) wszystko. I Ty to „prawie” musisz znaleźć. Oczywiście, możesz stworzyć witrynę, która nie będzie niszowa, ale wybić się z nią będzie bardzo ciężko. Wielkie korporacje wydają olbrzymie pieniądze na reklamę swoich produktów i nie będziesz w stanie z nimi rywalizować. Zobrazujmy to na przykładnie. Zastanów się, co łatwiej „rozkręcić” – portal z wydarzeniami, czy portal o swoim piesku, bądź rybce? 🙂 Gdzie będziesz miał większe szanse na zdobycie zadowalającej liczby użytkowników? Sposobów na znalezienie swojego pomysłu jest mnóstwo, a jednym z nich jest analiza statystyk Google Trends. Warto również posłuchać Adriana Kołodzieja, który w kilka minut przedstawia swoją wizję, dotyczącą nisz.

Jaki hosting wybrać?

Jaką kupić domenę?

Jaki CMS jest najlepszy i dlaczego jest nim WordPress?

Jakie są koszty utrzymania bloga?

Social Media, czyli must have każdego blogera

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *