Jak zarabiać na ankietach? Płatne ankiety krok po kroku

W mediach społecznościowych niejednokrotnie można było zaobserwować spam ludzi oferujących olbrzymie pieniądze za wypełnianie płatnych ankiet. Czy to fake? Jak zarabiać na ankietach? Zarabianie na ankietach jest kwestią dość chodliwą. Musisz uświadomić sobie, że jednostki oferujące kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych za jedną ankietę, to typowi naciągacze. Nie ma (i prawdopodobnie nigdy nie będzie) serwisów, które za jeden wypełniony sondaż zapłacą tak wysokie kwoty. Jednak kwoty w wysokości kilku złotych są jak najbardziej realne.

Po co komu ankiety?

Ankiety pozwalają producentom dowiedzieć się informacji o swoich potencjalnych klientach. Pozwala to na zbadanie grupy odbiorców, ich wymagań, a także zainteresowania daną kwestią. Jest jedną z metod akumulowania danych. Właściwa analiza badania umożliwia wytwórcy poprawę produktu, a także kwestii jego reklamy.

Zarabianie na ankietach – fakty i mity

 1. Zarobki.
  Jak już wcześniej wspominałem, kwoty dwu- oraz trzycyfrowe za jedno badanie jest nierealne. Najczęściej pojawia się kwota na poziomie 1 do 5 złotych.
 2. Czas.
  Wypełnienie całego sondażu zajmuje zazwyczaj od 10 do 15 minut. Zdarzają się ankiety, które trwają nawet godzinę.
 3. Trudność.
  W gruncie rzeczy ankiety nie są takie proste. Ankietowany musi jak najlepiej wczuć się w rolę potencjalnego kupca. Czasami jest to rzecz niemożliwa, bądź bardzo trudna do wykonania.
 4. Tematyka.
  Ankiety dotyczą różnorakich tematów – począwszy od kosmetyków, odzieży i obuwia, kończąc nawet na budownictwie.
 5. Wypłaty.
  Warto zwrócić uwagę na minimum, jakie trzeba osiągnąć, by móc zlecić wypłatę. Częstokroć natrafiam na witryny, w których minimum jest nieosiągalne. Zazwyczaj osiągnięcie minima zajmuje i tak dość długo – nawet do kilku tygodni.

Jak zacząć zarabiać na ankietach?

 1. Stwórz oddzielny e-mail.
  Oddzielny adres poczty elektronicznej przeznaczony tylko do wypełniania badań, to podstawa. Niektóre z serwisów wysyłają powiadomienia swoim użytkownikom, jeśli pojawi się ankieta do wypełnienia. Oddzielny e-mail ułatwi pracę konsumentowi.
 2. Zarejestruj się na wszystkich portalach z badaniami.
  Umożliwi Ci to szerszy dostęp do badań oraz więcej możliwości na powiększenie salda.
 3. Wypełnij profil.
  Po rejestracji, istotną kwestią zdaje się być wypełnienie profilu. Ten moment czeka Cię na wielu portalach oferujących płatne ankiety. Ważne, by zrobić to dobrze, gdyż to on będzie podstawą do zakwalifikowania nas na jakiś formularz. W większości przypadków zostaniemy zapytani o:
  • wiek – najlepiej z przedziału 25-35 lat,
  • płeć,
  • stan cywilny,
  • miejsce zamieszkania,
  • ruchomości,
  • dochód – najbardziej pożądane 1500-2000 zł na osobę.
 4. Czytaj pytania.
  Ważne, by czytać pytania. Kwestionariusz jest ułożony tak, by nie można było go bezmyślnie wyklikać (ubolewam). Dokładne przestudiowanie problemów zwiększy Twoje szanse na zakwalifikowanie sondażu, co skutkuje poprawnym zaliczeniem zadania i naliczeniem prowizji.

TOP 3 paneli

 1. ClixSense.com
  To amerykańska firma założona w 2007 roku. Początkowo działali w modelu CPA (Cost Per Action – płatność za akcję), jednak z czasem zmienili swój model biznesowy. Prócz ankiet oferują również oferty, zadania, afiliację oraz gierki. Dodatkowym plusem jest dzienny bonus. Warto wspomnieć, że od 2007 roku wypłacili swoim członkom ponad 36 milionów dolarów!
 2. Opinie.pl
  Właścicielem portalu jest IQS sp. z o.o z siedzibą w Warszawie. To jeden z najlepszych serwisów, oferujących płatne ankiety w Polsce. Ciekawym pomysłem jest prowadzony przez nich ranking TOP10 zapraszających.
 3. PanelAriadna.pl
  Kolejny dobry panel, który zarządzany jest przez Ogólnopolski Panel Badawczy Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Firma ta zbiera opinie Polaków na temat różnych kwestii społecznych, polityczny oraz konsumenckich. Punkty zebrane za ankiety można wymienić na nagrody.

Ranking portali z ankietami

lp.NazwaIlość ankietWypłataProgram partnerskiOcena
1ClixSenseb. dużood 10$20%10/10
2Opinie.pldużood 20 PLN20%8.5/10
3PanelAriadna.plśredniood 100 pkt.50 pkt., jeśli wypełni 3 ankiety8/10
4Poznaj.tośredniood 200 pkt.10 pkt., jeśli jest min. 7 dni7.5/10
5GreenPanthera.comdużood 30$10%7.5/10
6StudentsWatch.comdużood 100 pkt.6 pkt.7/10
7Surveyo.comdużood 500 pkt.5 pkt.7/10
8ProliFicśredniood £5brak danych6/10
9
HintWave.comśredniood 40 PLN4 zł za poleconego6/10
10Badanie-Opinii.plśredniood 1000 pkt.10%6/10

Moje zdanie o ankietach

Osobiście sądzę, że jeśli ktoś ma czas do zadysponowania – a nie posiada konkretnych umiejętności, które umożliwią mu inną pracę przez Internet – to płatne ankiety będą dobrym pomysłem. Należy pamiętać, że nie dorobisz się na wykonywaniu zadań. Bardziej należy to traktować, jako dorobienie do pensji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *